Не шукайте зручності. Не шукайте тренера чи секцію ближче до будинку (краще прямо у під’їзді). Якщо вам потрібний розвиток, то неминуче доведеться щось змінити у своєму житті, десь підлаштуватися під ті умови, які й забезпечують цей розвиток. Інакше ви отримуватимете те, що маєте, а іноді й найгірший результат. Є маса секцій та гуртків біля будинку, але в більшості з них не створено умов для досягнення результату та повного розкриття потенціалу дитини. Більшість із цих зручних гуртків пустушки. Крім розкрученої реклами, всередині мильна бульбашка. І ось чому.

Щоб створити справжні умови для розвитку дитини в конкретному виді спорту, потрібно зібрати докупи багато (часто суперечливих) обставин. Для цього потрібні роки напруженої праці.

Ось основні критерії, на які слід звернути увагу при виборі:

  • Наявність спеціалізованого спортивного залу з необхідним інвентарем;
  • Наявність професіоналів, що забезпечують зростання (тут потрібно бути особливо уважним);
  • Наявність методики або програми, за якою здійснюється процес розвитку;
  • Наявність минулих та нинішніх результатів вихованців цієї секції;
  • Наявність правильної системи відносин між тренерами та батьками;
  • Наявність інтегрального виду підготовки (здавання спортивних нормативів, участь спортсменів у різних видах виступів та рангів змагань). Саме цей вид підготовки забезпечує повне розкриття природних здібностей дитини та реалізації її як особистості. Тому слід замислитись, коли у “спортивній” секції не передбачено описаний вид підготовки;
  • Нарешті, орієнтованість тренера не лише на отриманні позитивних емоцій у дитини, а пріоритет на навчання, виховання та досягнення.

Ці пункти забезпечать вам розуміння, чи зможе обраний тренер чи секція допомогти досягнути вашій дитині успіху у спорті. Якщо вам та вашій дитині потрібно дійсно це.

Але перш ніж робити вибір на користь справжньої спортивної секції, слід відповісти собі на запитання: чи готовий я до змін у своєму житті та конкретним діям заради розвитку моєї дитини.

Якщо ж ні, то, будь ласка, не морочте голову своїми хотілками людям, які віддають себе цілком заради ваших дітей.