ПМБ

Подвійний мінітрамп — одна з дисциплін стрибків на батуті, суть якої полягає в наскоку на снаряд, виконанні двох зв’язок акробатичних елементів з наступним приземленням на мат.

Стрибки на подвійному мінітрампі дуже корисні. Вони покращують:

— Витривалість

— Вестибулярний апарат

— Спритність

— Координацію

— Гнучкість

Так само вони тренують ті групи м’язів, які практично не задіяні людиною у повсякденному житті. За рахунок чергування навантажень між приземленням та польотом клітини організму функціонують більш ефективно, до них надходить більше кисню, покращуються обмінні процеси.

Подвійний мінітрамп для дітей

Улюблені заняття активних дітей – стрибати та бігати. Якщо ваша дитина з раннього віку невгамовний живчик, варто придивитися до стрибків на подвійному мінітрампі.

 

По-перше, професійні заняття навчать його правильно групуватись при стрибку, що вбереже від непередбачених травм. По-друге, завдяки тренуванням покращиться контроль над власним тілом. По-третє, дасть можливість дитині реалізуватися як спортсмену у цьому виді спорту.

Медичні протипоказання

Перш ніж віддати дитину у спорт – проконсультуйтеся з педіатром і дізнайтеся щодо протипоказань за станом здоров’я. Зазначимо, що стрибки на подвійному мінітрампі заборонені при наступних захворюваннях:

— Гіпертонія;

— Серцево-судинна недостатність у тяжких формах;

— Остеопорози;

— Тахікардія;

— Стенокардія;

— Тромбофлебіт;

— Цукровий діабет на останніх стадіях;

— Онкологія.

Стрибки на подвійному мінітрампі для дорослих

Якщо ви всерйоз усвідомили згубність малорухливого способу сучасного життя, цей спортивний снаряд стане оптимальним варіантом початку шляху до здорового способу життя. Лише кілька хвилин активних стрибків за рівнем навантаження замінюють трикілометрову пробіжку. Ось ще кілька причин звернути пильну увагу на подвійний мінітрамп:

• Стрибки – це універсальний та ефективний спосіб позбутися зайвої ваги, зміцнити м’язи живота, скоригувати форму стегон або запобігти ризику утворення целюліту;

• Снаряд не має обмежень ні за віком, ні за вагою;

• Навіть найпростіші вправи ефективно виводять з організму шлаки та токсини, зміцнюють стінки судин, знижують рівень холестерину та запобігають ризику серцево-судинних захворювань у майбутньому;

• У процесі занять зміцнюється центральна нервова система, покращується стресостійкість та нормалізується режим сну та відпочинку;

• Гармонійне поєднання силового та кардіонавантаження дозволяє тримати організм у тонусі і досить швидко набрати хорошу фізичну форму;

• У процесі занять покращується дихальна система організму, а внутрішні органи одержують додатковий кисневий приплив;

• Стрибки допомагають виплеснути негативні емоції, забути про тяготи та складнощі життя, покращити настрій та отримати заряд бадьорості на цілий день.

Історія подвійного мінітрампу

Вигадали розвагу зі стрибками ескімоси, підкидаючи один одного на моржових шкурах. Першу сітку для вуличних вистав виготовив у Середньовіччі французький циркач Дю Трамполіне, а на початку XX століття її почали використовувати американські спортсмени. Удосконалений та запатентований винахід належить професору фізичної культури чемпіону Г. Ніссену (1939 р.) та його другу Ларрі Грісволду.

Нові привабливі снаряди з’явилися в американських школах та у французьких льотчиків. Стрибки на батуті стали настільки популярні, що у 40-ті роки. їх віднесли до окремого виду спорту, а 1948 р. для спортсменів було організовано перший національний чемпіонат Америки. У 1955р. мали місце поява батута у Європі, створення Федерацій (58-59 рр.) і відділення дисципліни від спортивної гімнастики. У 60-ті роки. XX століття Олімпійські ігри поповнилися стрибками на батуті, а радянські космонавти включили батут до програм підготовки.

У 1964 р. першому світовому чемпіонаті (Лондон) брали участь 12 команд. Спортсмени та спортсменки стрибали на батутній сітці та змагалися в акробатичних стрибках по доріжці. У 1965 р. на першому чемпіонаті Радянського Союзу виступали 14 спортсменів та 1 спортсменка. У 1970 р. були організовані перші змагання із застосуванням подвійного мінітрампу. У1980 р.р. було організовано етапні кубки світу.

Змагання

Змагання у стрибках на подвійному мінітрампі складаються з двох комбінацій. Комбінація на подвійному мінітрампі характеризується високими, безперервними, ритмічними стрибковими елементами з обертаннями з ніг на ноги, без затримок та проміжних прямих стрибків.

У кожній комбінації допускається максимум три контакти із сіткою без проміжних стрибків між елементами. Закінчуватися вправа має елементом у соскок, що виконується на зону приземлення.